Jak grać - gdzie jest poradnik po polsku ???

Discussion in 'Sekcja Polska' started by Dezeta5, Jun 5, 2018.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Dezeta5

    Dezeta5 User

    Może ktoś wieo takim poradniku czy jakimkolwiek kompendium wiedzy o tej grze po polsku, (bo mam sporo lat i niestety w szkole zamiast angielskiego KAZALI mi się uczyć ruskiego).
    Nie wiem np. - do czego jest kiosk z bułkami ? - czy zasila jakieś budynki ( jak warzywniak) ? - kto te bułki zjada i po co;)
    Jestem nowy i nie daję sobie rady bez opisu gry, poratujcie dziadka ;))
    DAJCIE JAKIŚ NAMIAR DOBRZY LUDZIE
    Pozdrawiam Dezeta5
     
  2. Nie znalazłam nigdzie po polsku, też nie znam angielskiego, ale po obrazkach da się radę odgadnąć o co chodzi.

    to budynki
    https://board-en.risingcities.com/threads/residential-buildings.1123/
    i budynki produkcyje
    https://board-en.risingcities.com/threads/manufacturing-facilities.1110/#post-2024

    Każdy sklepik jest przydatny, budynki mieszkalne zasilane są przez różne sklepiki.

    Bułki, ziemniaki, pomidory zjadane są przez wszystkich mieszkańców, nie ma ograniczenia, że np. bułki jedzą tylko studenci.

    Z czasem zobaczysz jaka ta gra jest prosta, a do tego czasu po prostu pytaj.
    Pozdrawiam:)
     
    krasnoludek10 likes this.
  3. pytanie z innej beczki - jak mam porozmieszczać mieszkańców najlepiej? Po 1/3?

    Nastoletni Krasnal Ogrodowy (NKO)
     
  4. Jeśli chodzi o wypadajki w zadaniach tygodniowych to studentów z zasady potrzeba najmniej. PW które dają są potrzebne tylko dla kształcenia specjalistów i przedłużania umów. Ja mm ich mniej więcej 1/5 całości.
     
  5. Dzięki. Na to tygodniowe jeszcze zostawię kapitalistów a potem zamienię, ale potem kombinuję jak ich porozmieszczać. Bo w sumie wypadanie od tych(K) i od tych(R) potrzeba tyle samo.
     
  6. Co ile na ulicy pojawiają się śmieci?
     
  7. różnie to bywa, czasami zbieram śmieci w 2 podejściach, a u brata który też ma poziom 75 to wysyp jest tak duży że za pierwszym razem jest zebrane.
     
  8. a jak ktoś ma 13 poziom :D
     
    Lideczka676 likes this.
  9. to trochę ci zejdzie ze zbiorem ;)
     
  10. 393/500 worków, reszta jutro;)

    EDIT: ostatnie 4 i kończę event
     
    Last edited: Jun 8, 2018
    Lideczka676 likes this.
  11. T.STARK

    T.STARK User

    W evencie, w którym zbieramy śmieci jest lepszy patent, jeśli zależy nam na wypadajkach do uzyskania mistrzowskiego poziomu w domkach - zbieram wypadajki do końca czasu eventu w międzyczasie zbierając potrzebną ilość pojawiających się już śmieci. Przed końcem eventu oddaję wypadajki do końca i komplet śmieci.
    Mam nadzieję, że się go pilnie uczyłeś, bo to bardzo pożyteczny język - również logując się do gry, możesz wybrać grę w języku rosyjskim:). Ogólnie poradnik do gry nie jest potrzebny, w grze wystarczy kierować się czystą intuicją;)
     
    krasnoludek10 likes this.
  12. a np. w jakich domkach potrzebne są wypadajki do poziomu mistrzowskiego? Czy chodzi Ci o punkty produkcyjne? Ale chyba jednak nie o to. Poza tym zdobycie punktów produkcyjnych z domku studenta jest chyba niemożliwe i wtedy trzeba kupić klucze. Tu jest haczyk.
     
  13. T.STARK

    T.STARK User

    Są domki, które mogą mieć tylko jeden typ mieszkańca i nie można go zmienić nawet za pomocą klucza, mogą zbierać więc tylko jeden typ wypadajek jeśli jest to wymagane.
    W przypadku dowolnego mieszkańca zalicza nam zbiór tylko tych wypadajek, do których odnosi się wyzwanie, więc możemy je zbierać albo od studentów, robotników, kapitalistów lub od każdego z nich.

    Przykład (pogrubione w tabeli Challanges/Wyzwania):
    MasteryChallenges
    Designer
    Apartment
    [​IMG]
    Collect 15x rent from Capitalists
    Collect 25x rent after using 2 classic RI
    Collect 35x rent after using 3 fancy RI
    Collect 50x rent after using 3 luxury RI
    Collect 1000 Weekly Event Drops
     
    Last edited: Jun 9, 2018
    krasnoludek10 likes this.
  14. dzięki T.STARK - jak będę miał pytania, to wiem do kogo je kierować. Poznaję tę grę na nowo. Ciągle rozszerzam miasteczko i rozbudowuję, więc co zarobię, to wydaję.
     
    Last edited: Jun 9, 2018
  15. Mam maksa gospodarek a potrzeba 3600 marchwi. I co ja teraz biedny mam zrobić?
     
  16. nie spać, produkować ;)

    powinieneś dać radę, powoli o przodu, a jeśli mimo wszystko nie przejdziesz wszystkich etapów, to nie ma co włosów z głowy rwać, i pieniędzy na MD marnować :)
     
    krasnoludek10 and T.STARK like this.
  17. T.STARK

    T.STARK User

    To co masz zrobić jest bardzo proste i uczą tej dziedziny od najmłodszych lat - nie wiem ile jest to wg Ciebie max gospodarek, bo ja gospodarstw posiadam np. 9 (max rozbudowy) i żeby wiedzieć jak z tymi 9 wyrobię się w czasie odpalam sobie takie urządzonko jak kalkulator. Pomnóż produkcję, ilość gospodarstw i czas na produkcję, a wyjdzie Ci, czy w ogóle się warto za to zabierać.
    Jeśli nie - wymagany jest wzrost czynnika produkcyjnego, czyli ilość i rozbudowa gospodarstw.

    ...chyba, że dobrze liczysz w pamięci;)
     
    krasnoludek10 likes this.
  18. mam 7
     
    Lideczka676 likes this.
  19. T.STARK

    T.STARK User

    Spokojnie możesz stanąć twarzą w twarz z najtrudniejszymi zadaniami:cool:
     
    krasnoludek10 and Lideczka676 like this.
  20. 7 gospodarstw.. Na 1 poziomie:D Ale to był pewnie sarkazm..
     
    Lideczka676 likes this.