Rynek

Discussion in 'Sekcja Polska' started by jacenty54, Oct 6, 2017.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. jacenty54

    jacenty54 User

    Założyłem nowy temat bo chciałem się zapytać w jaki sposób korzystacie z rynku, chodzi o handel produktami. Co warto kupować a co sprzedawać. Zauważyłem od jakiegoś czasu ktoś wypuszcza na rynek tanie cegły aktualnie były poniżej 50ck/szt. wcześniej z tego co pamiętam były po 500 tyle co średnio deski. Przez chwile to i dachówki boazeria i płytki były tanie, mam wrażenie że jakiś admin to robił ponieważ można było kupić dowoli po cenie ok 100-150ck co teraz jest na rynku po ok 2k. Dowoli ponieważ były pakiety po 100-200szt i nie znikały po kupnie tylko non stop były czy ktoś zwrócił na to uwagę?
     
  2. OTAGOski2

    OTAGOski2 User

    Cegły długo były po 7 tys. Potem nastąpiła ingerencja i są tanie jak barszcz. Nie warto ich produkować. Boazeria była zawsze ok. 1 tys. W czasie ingerencji admina staniała bardzo. Warto było kupić kilkadziesiąt tysięcy. Te "mocne" ingerencje trwały dwa, trzy dni. Później poziom cen trochę wzrastał. Płytki kupowałem od hurtownika po kilkadziesiąt ck. Teraz są po 2,5 tys.

    Ale te ingerencje raczej rzadko się zdarzają. Ta ostatnia (kilka tygodni temu) bardzo się opłacała tym którzy mieli dużo gotówki.
     
  3. jacenty54

    jacenty54 User

    właśnie te ingerencje pomagają średniozamożnym, ulepszyłem sporo budynków na 2-3 poziom w szybkim czasie, czyli warto się wstrzymać czasem może te ingerencje się pojawią znów.
     
  4. T.STARK

    T.STARK User

    Myślałem tylko, że niska cena utrzyma się dłużej, jeśli chodzi o dachówki i płytki, bo zainwestowałem tylko w cegły (których nomen omen schodzi najwięcej jednak przy rozbudowach) i teraz żałuję, ale kto to wiedział??? Jak widać rynek jest nieprzewidywalny do końca, widać chyba też po słabo rosnącej cenie cegieł, że chyba znaczna ilość uczyniła jak ja:D
     
    Rosomack and roymjd like this.
  5. -robotron-

    -robotron- User

    ja kupilem tylko 3.5 miliona cegiel, ale za to miliony pszenicy, piw, belek, ziemniakow, bulek i dachowek....do wydania mialem sporo ponad 950.000.000 i wszystko poszlo
     
    Rosomack, Lideczka676 and T.STARK like this.
  6. T.STARK

    T.STARK User

    I to się nazywa rozmach:eek:
    Chociaż nie uważam się za niedzielnego burmistrza, w głowę zachodzę jak można uzbierać taki chajs - pewnie trzeba długo zbierać:rolleyes:.
    Nie gram też od wczoraj, ale moje miasto jest cały czas w rozbudowie, co oznacza częsty stan kasy miejskiej bliski zeru - moja najwyższa uzbierana kwota to jakieś 20 mln ck, które potrafię wydać w mig.
    Rozbudowuję na bieżąco wszystkimi możliwymi środkami, więc z zapasem gotówki, jak i materiałami u mnie krucho - na rynku raczej nie zarabiam, bardziej mi służy do wymiany na potrzebne materiały. Po obniżce cen kupiłem tylko 40k cegieł i wszystko już poszło na rozbudowy oczywiście:eek:
    Swoją drogą, ci którzy mieli duże zapasy w materiałach, po obniżce raczej nie zarobili:confused:
    Btw, czyli przy okazji @up - ile masz ludków i ile zbierasz jednorazowo czynszu?
     
    Last edited: Nov 1, 2017
    krasnoludek10 and amdep like this.
  7. Coś mi dachówki nie idą. Wstawiłem 100 po 730.
     
  8. Rosomack

    Rosomack User

    A ja i owszem. :D
     
    krasnoludek10 likes this.
  9. T.STARK

    T.STARK User

    Przy jednorazowym zbiorze wynoszącym 1,5 mln ck zarabianie na rynku to zbędna zabawa, produkować się nawet nie chce:cool:
     
    krasnoludek10 likes this.
  10. Rosomack

    Rosomack User

    Aleś wyśrubował wynik. :eek::D
    Jednak lubię Rynek. Poza tym, że muszę - fajna zabawa. :D
     
    krasnoludek10 likes this.
  11. T.STARK

    T.STARK User

    Chociaż muszę powiedzieć, że koszt i zakup materiałów do mojej ostatniej kompleksowej rozbudowy pochłonął jakieś 100 mln ck, czyli połowe budżetu miasta:eek:
     
    krasnoludek10 likes this.
  12. Rosomack

    Rosomack User

    Budżet masz jak Warszawa. :eek::D
     
    krasnoludek10 likes this.
  13. T.STARK

    T.STARK User

    Tak, tylko bez długu:D
     
  14. Rosomack

    Rosomack User

    I bez HGW. :D
     
  15. DoWhile

    DoWhile User

    Potrzebuje kupić 3000 płytek ale mam tylko 5 500 000 MD ktoś jest w stanie wystawić chociaż 2000 w nieco korzystniejszej cenie niż jest w tym momencie oferta rynkowa? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam :)
     
  16. mogę ci sprzedać trochę po cenie najniższej, ale muszę wiedzieć kiedy będziesz na grze
     
  17. Zanet0000

    Zanet0000 User

    Ktoś chętny na zakup materiałów produkcyjnych po cenie najniższej, bo likwiduję grę.
     
  18. T.STARK

    T.STARK User

    Szkoda takiej decyzji. Dzięki - materiałów i kasy mam w bród;)
     
  19. DoWhile

    DoWhile User

    ja chętnie o ile jeszcze grasz , coraz mniej osób gra chyba co? :(
     
  20. Zanet0000

    Zanet0000 User

    Jeszcze jestem. Ile i czego potrzebujesz? I kiedy możemy się zgrać z logowaniem?
    Najczęściej jestem na grze po 20.