Witam

Discussion in 'Sekcja Polska' started by myszka212, Jul 27, 2017.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. T.STARK

    T.STARK User

    W sumie żałuję - chciałbym zobaczyć jak by to brzmiało w tłumaczeniu z angielskiego;):D
    Nie to żebym groził, raczej udzielałem koleżeńskiej wskazówki - osobiście nie zdarzyło mi się chyba zaspamować na tym forum, ale tyle banów co zjadłem - to moje:D
    Tymczasem wyskoczyła mi 4-ta rezydencja - zastąpiła mi 2 apartamentowce, bo koniecznie musiała stanąć na głównej mapie miasta:confused:
     
    myszka212, roymjd and Lideczka676 like this.
  2. roymjd

    roymjd User

    Powiedziałabym nawet, że to cenne koleżeńskie wskazówki. Chyba powinnam się zorientować, za co można dostać bana, bo jak widać, jestem bardzo zielona.:oops:
    4 rezydencja? Gratuluję z nutką zazdrości ;), bo mi chyba nic takiego nie wyskakuje. Nie tylko samo, ale nawet nie widzę, abym mogła takową nabyć :(
     
    myszka212 likes this.
  3. myszka212

    myszka212 User

    Może zabrzmiało by to tak - "I combined Your posts, couse on forum we don't write one post under the second. If You want to add something please use the option Edit":D
    Nie Ty jeden Starku, mnie też się trafiło:eek::D

    Spokojnie, z tym banem to nie tak szybko, zresztą jesteśmy tu i jakby co to pomożemy:)
     
    roymjd, Lideczka676 and T.STARK like this.
  4. T.STARK

    T.STARK User

    Oczywiście -jak ktoś chce bana - to bez problemu poinstruujemy, pytanie na jak długo, z dożywotnimi też nie ma problemu:D
    Prawdopodobieństwo też rośnie wraz z rangą profilu i stażem;):D
     
    myszka212, roymjd and Lideczka676 like this.
  5. myszka212

    myszka212 User

    No popatrz, tak to napisałam, że przekaz jest jasny - chcesz ban - zwróć się do nas;):D
    Ale przecież wiemy wszyscy, że nie o to chodzi:D
    Taki byłeś ciekawy...

    ...i co? podoba Ci się?
     
    roymjd and Lideczka676 like this.
  6. T.STARK

    T.STARK User

    Chodziło mi o to jak zabrzmi to w tłumaczeniu na polski, gdzie prawdopodobnie użytoby translatora, tak by mógł to zrozumieć polski użytkownik, więc regularna formułka, którą przytoczyłaś wyglądałaby tak:
    "Połączę Twoje posty, kurs na forum nie piszemy jednego postu w drugim.Jeśli chcesz coś dodać, skorzystaj z opcji Edytuj"
    Jak widać googlowski tłumacz nie rozpoznał użytego czasu, odpowiedniej formy przyimka ani skrótu nieformalnego zastępując go wyrazem bliskobrzmiącym;)

    Zastanawiam się o co też chodzi w polityce rynkowej gry i kto nią tak naprawdę steruje?:eek::confused:
     
    Last edited: Sep 18, 2017
    roymjd, myszka212 and Lideczka676 like this.
  7. myszka212

    myszka212 User

    No nie do końca tak. "Couse" jest nazwijmy to skrótem od "becouse", a to znaczy "ponieważ". Course to jest kurs. I dalej "combinated" jest czasem przeszłym, więc nie będzie to forma "połączę', bo to jest czas przyszły i brzmiałby I will combinate". Fakt, mogłam napisać "I connected".
    Ale nie ma to jak translator:D
     
  8. T.STARK

    T.STARK User

    Napisałaś dobrze, ale mi nie tłumacz, tylko translatorowi, bo on tak to interpretuje:D
     
    myszka212 and Lunari like this.
  9. myszka212

    myszka212 User

    No wiem, wiem:)
    Co wieczór przychodzę tutaj, mając nadzieję, że może wydarzy się coś niezwykłego, może ktoś z tamtego forum jeszcze tu zajrzy...Brakuje mi naszego forum. Łażę po farmie, ale to nie to samo.
    A gdzie w ogóle podziała się moja sygna?:eek:
     
    roymjd, Lideczka676 and T.STARK like this.
  10. T.STARK

    T.STARK User

    Serio? Bądźmy realistami - nie dość, że w grze nic od dawna nic się nie robi, to forum już też dawno zwinęło swoje skurczone skrzydełka, bp został sprzedany i gry nie zamyka się chyba tylko z powodu wizerunkowych wśród graczy - mogłoby się to odbić na innych ich grach (musieli by zwinąć cały interes bo przebaczenia by nie było;):mad: po stracie zaufania do marki). Coś tam robią z rynkiem, ale chyba zbyt późno bo jego silnik już od dawna też kulał kiedy trzeba było spędzać dni na rozbudowę jednego budynku.
    Zaglądam z przyzwyczajenia i coraz rzadziej i raczej na nic nie liczę, chociaż nie jest mi wcale obojętny los gry.
     
    Last edited: Sep 20, 2017
  11. roymjd

    roymjd User

    Szkoda, że gra się nie rozwija i nie można wymieniać się prezentami. Mam tylko nadzieję, że jej nie zamkną, zanim nie dokończę swoich miast:( Już jedno miasto kiedyś straciłam :mad:, a chciałabym mieć własną metropolię ;)

    Czy w górach można postawić warzywniak lub lodziarnie?, bo mam domki, które mają takie zapotrzebowanie, ale nie odkryłam sposobu dostarczenia im towaru.

    Dzięki za przyszłe wsparcie, gdybym dostała bana. Wzruszyłam się możliwością otrzymania rady "jak zabanować się na wieczność" :D:D:p
     
  12. można postawić te sklepiki za terenie zielonym
     
    roymjd likes this.
  13. roymjd

    roymjd User

    ups, jaki wstyd :oops::oops: W górach nie było mi potrzebnych tyle terenów, więc nie wszystko kupiłam (wolałam kasę przeznaczyć na rozbudowę domów). Pas zielony leżał odłogiem i nawet mi do głowy nie przyszło, aby jedną działkę kupić i spróbować. Za to zastanawiałam się, co pili programiści, że takie sklepiki do górskiej chatki przydzielili.
    Lideczka, dzięki!:)
    Dla pewności, są tylko 4 miasta, nie ma więcej? Czy znów oczywistego nie zauważam?;)
     
    Lideczka676 likes this.
  14. niestety tylko 4:(,od wieków o_O

    Dali sklepiki dla domów w górach, ale ich funkcjonalność ogranicza w ten sposób fantazję graczy na rozbudowę miasta. Chyba że nie są komuś potrzebne bonusy z potrzeb:)
     
    roymjd likes this.
  15. T.STARK

    T.STARK User

    Dla ścisłości: miasto jest jedno podzielone na 4 pola gry: główne,wybrzeża, przedmieści i górskie.
    Żeby zdobyć bonusy z potrzeb w górskich chatach (a tym samym spełnić warunki wyzwania na poziomie mistrzowskim) nie trzeba budować nowych sklepików - można je na czas zbioru przenieść z innej lokacji przy pomocy inwentarza. Tak się składa, że górskie chaty można umieścić na każdym terenie pola górskiego (co jest chyba kolejnym z błędów gry) i można to wykorzystać;)
     
    Last edited: Sep 24, 2017
    roymjd and Lideczka676 like this.
  16. Lunari

    Lunari User

    szkoda że nie można usunąć tych kałuż z wodą bo przez nie nie mogę postawić budynków tak jak bym chciała:( rozumiem że są potrzebne dla browarów ale w ten sposób ciężko jest rozplanować budynki mieszkalne i sklepiki tak by wszystko miało ręce i nogi
     
    roymjd and Lideczka676 like this.
  17. Kubek234

    Kubek234 User

    Polecam zabudowę od dołu planszy. Ja tak zrobiłem, u góry mam elektrownie i budynki produkcyjne, które bez problemu można przy kałużach w sposób funkcjonalny ulokować ;)
     
    roymjd and Lideczka676 like this.
  18. T.STARK

    T.STARK User

    By efektywnie zabudować miasto najlepiej wykorzystywać każdy fragment terenu miasta poprzez ciągłe przemieszczanie budynków i usuwanie lub zastępowanie tych mniej wydajnych, bardziej wydajnymi, w stosunku do zajmowanego terenu, szczególnie jeśli chodzi o dekoracje i elektrownie. Ich parametry można znaleźć w FAQ forum lub w menu /Skład Budowlany gry.
     
    roymjd likes this.
  19. Lunari

    Lunari User

    poszerzanie miasta jest zbyt kosztowne lepiej by było poszerzyć za awans co ileś leveli jedno poszerzenie do wyboru
     
  20. T.STARK

    T.STARK User

    taki 'awans' zyskujesz wraz z otwarciem sobie drogi na nowe pole gry, dlatego zabudowując pole centralne (początkowe) warto zmierzać z wykupowaniem terenów w kierunku przejść na nowe (z 3 dostępnych) pola gry, oczywiście jeśli chcemy się kierować zasadą ekonomii.
     
    roymjd likes this.