Piac

Discussion in 'Magyar szekció' started by apuci29, Aug 16, 2017.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. apuci29

    apuci29 User

    Sziasztok!!!

    Ki mit mond hogy a ....-ba (lehet nincs magyar modi de szerintem mind tud káromkodni magyarul) esett így le a tégla ára oké hogy 40x szinten nem okoz gondott akciós téglát venni de akkor a többit is húzzák le mert így nem lehet értelmesen játszani!!! na azért bespájzoltam fél millió téglát :rolleyes:
     
    vica47 likes this.
  2. Natkompf

    Natkompf User

    Én 11 millát:D:D:D
    Eddig meg a többi volt ócó:D Csempét vettem 167-ért:D Bár abból már "csak" 187 ezer db-m vano_O:D
     
    vica47 and apuci29 like this.
  3. apuci29

    apuci29 User

    :( ne idegelj felépítettem volna a fél városom csak nincs egységesen nyersim
     
    vica47 and Natkompf like this.
  4. Natkompf

    Natkompf User

    Nekem most cserépből van kevés, és az most drága 4 rugó körül:D:D:D
     
  5. apuci29

    apuci29 User

    hallottam hírét hogy olcsóbb volt :) de lesz az is szerintem olcsóbb
     
    vica47 and Natkompf like this.
  6. pityu174

    pityu174 User

    igen,:rolleyes: 9 BB-n áll...:rolleyes: Kérdés hogy megtartható-e a több milla tégla a következő 1 évre saját célra, nem eladásra...:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Robbanás-szerűen épül nálam a város...:eek: Csak véletlen, hogy szabin vagyok...:) Én a gerendába és a csempébe fulladok bele.:eek:
     
    vica47 likes this.
  7. apuci29

    apuci29 User

    na kem ha volna pp-m az kéne 2-3 millió db jól jönne
     
  8. dina10

    dina10 User

    ... szóljon már valaki a tőzsdét szétbarmolónak, hogy legyen szíves és Árpából tegyen már fel állandóan elérhetőre egy százezres tételt, a játék szégyene, hogy ott tízpercekig klattyolásra kényszerülünk, mire 250db/3klattyra pár ezer leesik végre....
     
  9. apuci29

    apuci29 User

    nos ez igaz ugyanez volt a hétvégén cserép és csempénél is sajnos mert mintha a BP próbálta volna a csempe és cserép árát emelni és aki szét akarta barmolni az árát annak is feladta :)
     
    vica47 likes this.
  10. magus0807

    magus0807 User

    Én azt látom, hogy ez a "selili" gyerek nyomja le sorban minden árát egymás után. Ő vajon ki lehet? ???
     
  11. chagaal

    chagaal User

    Mára elég nyilvánvaló, hogy a játékot üzemeltető "él ezekkel a lehetőségekkel", de nem igazán érthetően, a mai Faburkolat tőzsdei kivégzés valahogy nem illik a "sorba". Összességében azt látom, hogy alkalmi, a játékot nem rég óta ismerő szakik rombolják a játék menetét.
    Ki tudja a miérteket? Az tény, hogy ezt a BiPo kivitelezi.
     
    vica47 likes this.
  12. chagaal

    chagaal User

    Az is tény, hogy nem jobbító szándék látható, minden változás a nullára amortizálás felé kényszeríti a résztvevőket.
    Vélemény?
     
    Lautus likes this.
  13. chagaal

    chagaal User

    ... meg igazából azt sem értem, hogy ha egy játék nem hoz a kivitelezőnek megfelelő bevételt, akkor miért kell mindenáron nullára amortizálnia... igaz, azt sem értem, hogy miért nem tesznek hozzá annyi pluszt, hogy havi szinten megérje rákölteni...
    ez a játék megérne még egy fejlesztést, de valahogy ez a befektetőnek kevés... szvsz több reklámköltséget megérne egy olyan játék, ahol nem a rabláson-ölésen kihegyezett valami a meghatározó... de hát ezt csak én látom így, a kivitelező az amortizálásában érdekelt ...
     
    Lautus and vica47 like this.
  14. Natkompf

    Natkompf User

    Ráadásul elég rosszul is.... Ha azt veszem, hogy azért akarják a piaci árakat lejjebb vinni, hogy a kezdőknek legyen egyszerűbb dolga, meg kicsit fel is tudják gyorsítani a fejlődést, de akkor nem ilyen nagy tételekben kéne az árukat kidobálni a piacra.... Egy kezdő vagy közepes várossal rendelkező játékos hol a frászban tud felvásárolni több százmilliós tételeket?o_O
    A másik lehetőség pedig az, hogy 1-2 ember rájött, hogy nem figyelnek egyáltalán a játékra már, és simán tönkreteszik, lehet akár a konkurenciától is:confused:
    Na abbahagyom, mert jönnek az összeesküvés elméleteim:D:cool::rolleyes:
     
    Pepe., vica47 and Lautus like this.
  15. Lautus

    Lautus User

    Látom Ti is aggódtok a játékért. Azért szeretem én is, mert ebben a játékban
    Nem kell a játékos társamat tönkretenni, hogy én előbbre jussak.

    Ugyanúgy mint Ti, - és gondolom még sokan mások - én sem értem mi folyik itt. Ki teszi, miért teszi, meddig teszi, mi lesz a vége. Mivel kérdéseink vannak, válaszokat elvétve kapunk, magunk találunk ki "válaszokat". Ezzel pedig az a baj, hogy
    Egy-két gondolat - következtetések levonása nélkül:
    Azt tudjuk, hogy a Flash-player halálos ítélete már évekkel ezelőtt megszületett. Sőt 2017. júliusától "kivégzésének" időpontja is ismert. ITT OLVASHATJÁTOK!
    Vagyis, ez a játék jelenlegi formájában, jelentős fejlesztés nélkül csak 2020 -ig döcög el.

    Felmerülhetett a kérdés A BigPoint-ban:
    Azt a rengeteg fejlesztést, (pénzt, paripát, fegyvert) egy régi - már leszálló ágban lévő - játékba öljem bele, vagy inkább egy vadonatúj játékot csináljak? Jött is a válasz hamarosan. ITT OLVASHATJÁTOK!
    Megnyugtatnak bennünket, hogy 2020 után is játszhatunk majd. Ez egy általános válasz, konkrét játékot egyet sem említ - a Rising Cities-t sem.

    Bízzunk abban, hogy minden energiájukat a Flash-player kiváltására koncentrálják.
    Ezért:
    - Hosszú évek óta nem fejlesztenek, nem újítanak, DE változatlan formában való működést biztosítják.
    - Amikor "Nem biztonságos" lett az oldal, nem kijavították a hibát, hanem egyszerűen megszüntették a Barátok funkciót, ami ezt okozhatta.
    - Megszüntették a nemzetközi fórumokat, (gyakorlatilag az angol fórumon sincs érdemi hozzászólás, csak egy-két fórumjáték fut.) Ez sajnos jelentheti az érdeklődés, a fizető játékosok vagyis a bevétel hiányát is.
    - Már nagyon hosszú idő óta nem sikerül reklámbevételt szerezniük. (Nincs MOZI!)
    - Végül ugye itt a Piac. Érthetetlen, nehezen magyarázható az árak mozgása.
     
  16. chagaal

    chagaal User

    ... csak azért illesztettem be újra, mert így talán többen elolvassák... maximális helyzetellemzés... köszi...
     
    DirectorMeow, gazsika, dina10 and 5 others like this.
  17. oasoas1

    oasoas1 User

    Sajnos, vannak fejlődésnek következményei. Persze nem mindig az előnyök felé billen a mérleg. Ha Big megszüntetné ezekezt a játékokat, kell keresnem más szórakozást. Én magam, párom, és a fiam is farmerama, skyrama, és írising City játékosok voltunk, vagyunk. A Skyrama kiesett, mert állítólag szerződés módosítás volt. Dolgoztunk, költöztünk. Nem volt lehetőség játszani..... Én várok valami jóra....
     
    vica47 likes this.
  18. Fonix18

    Fonix18 User

    hali kezdo vagyok es teglara lenne szuksegem kb 60 db tudok megvenni
     
  19. gazsika

    gazsika User

    sziasztok! valaki meg tudja mondani hogyan működik a tőzsde? Az én fogalmaim szerint a résztvevők szabadon árazzák be cuccaikat a kereslet-kínálat és az eszük alapján. De itt nem tudom beállítani, amit akarok. Se kevesebbet, se nagyobbat. Jól látom, hogy ez itt nem is tőzsde, hanem mit tom én micsoda? Ráadásul az irányított áraknak közük nincs a cucc értékéhez, előállítási áraikhoz. Nah eddig se használtam, eztán se fogom. Én a kapiland-t szeretem. Ott tényleg lehet ésszel játszani. Ott volna egy klassz játék. 3-as csoportokba összeállni, egyszerre indulni és hárman közösen kitalálni piaci stratégiákat. És pl. azon versenyezni, hogy a 3-as csoportok milyen gyorsan érnek el eredményeket (helyezéseket). Van mindenféle statisztika a piacok állásáról. Ezeket kielemezve lehet a legjobb döntéseket meghozni. Ahhoz kell a csapatban több ember, hogy ki-ki a saját infobázisát dolgozza fel és adja a többiek tudtára, aminek alapján születhet egy közös döntés. Valamikor marketing menedzser képzőben játszottunk ilyet. Az a jó benne pl. , hogy a "munka" eredménye nem a klikkelések, az eltöltött idő arányában nő. Mert tök mindegy, hogy 100 v. 1 milla. Beírni uannyi idő - csak az a nem mindegy, hogy mikor és hova. A játék nem tom mióta szinte változatlan, stabil. Úgy jó, ahogy van. Én kb. 8-10 éve játszom. :) . Egyetlen hibája, hogy angolul van, de egyszerű nyelven és legalább egy alap angol játékosan elsajátítható vele. A modik ezt korábban nem engedték beírni.
     
    nika1980 likes this.
  20. nika1980

    nika1980 User

    sziasztok ami a jatekot illeti enis agodom egy kicsit hogy mi lesz tovabb vele,semmi uj nem tortenik itt semmi uj eventek nincsenek kezd sajnos haldokolni a jatek ami pedig a mozit ilete azal nalam nics tul nagy gond ha nem is mindet de legalabb 3 vagy 4 filmet levetit minden nap...kivanok nektek szep napot szomszedjaim...
     
    chagaal likes this.