Πως συγκεντρώνω φοιτητές ;

Discussion in 'Questions & Bug Reports' started by Καστέλης, May 4, 2019.

Dear forum reader,

if you’d like to actively participate on the forum by joining discussions or starting your own threads or topics, please log into the game first. If you do not have a game account, you will need to register for one. We look forward to your next visit! CLICK HERE
  1. Καλησπέρα σας , είμαι νέος παίκτης και έχω μια απορία . Ουτε καν ξέρω αν είμαι στο σωστό σημείο αλλά θα την κάνω την ερώτηση και είδωμεν !
    Μου ζητά να συγκεντρώσω 50 φοιτητές αλλά δεν μου λέει πως ! Μίπως μπορείτε να με βοηθήσετε ;
     
    Inchikidana likes this.
  2. Πολυ καλημερα σου!Σου ζηταει να χτιζεις σπιτια που να ειναι κατοικημενα απο φοιτητες.Δηλαδη,θα δεις ,οταν το σπιτακι ειναι ετοιμο,οτι σε ρωταει τι ειδους κατοικους θελεις να εχει.Και εχεις να διαλεξεις αναμεσα σε εργατες,φοιτητες η αριστοκρατες.Εσυ θα διαλεξεις τους φοιτητες κ θα χτιζεις τοσα σπιτακια οστε να γινουν 50 οι φοιτητες σου.Ελπιζω να το καταλαβες κ καλη επιτυχια!
    Τυχαια βρηκα το ποστ σου κ σου απαντησα,αλλα να ξερεις,οταν θα σου απαντησουν απ'το παιχνιδι,θα σου πουν οτι καθε ποστ πρεπει να ειναι στα αγγλικα κ το ID σου κιολας...μην στεναχωριεσαι,θα το καταφερεις,ολοι το καταφερουμε!Το παιχνιδι ειναι ωραιο κ το αγαπαμε,κοιτα να το διασκεδαζεις!
    Να περνας καλα κ καλη επιτυχια!
     
  3. s.c.lynx

    s.c.lynx Game Administrator Team RisingCities

    This is the correct place to ask the question. Inchikidana is correct that we will tell you all posting in the main forum must be in English and posting your ID number make it quicker to find and answer your question. You need to place students in residences, you can build new residences or change the residents in your current residences. Once you get fifty students in your game you will receive your reward.
     
    Inchikidana likes this.
  4. ID 10237341
    Good morning thank you very much . My ID to put it, for English though difficult. Now, I've made this message from Goggle, you would understand it! Thank you very much, good continuity !!
     
    Inchikidana likes this.
  5. s.c.lynx

    s.c.lynx Game Administrator Team RisingCities